Skip to main content
kawalerka

Nowoczesne wnętrza w małym mieszkaniu. O czym warto pamiętać?

Niewielkie mieszkanie często sprawia dużo trudności w urządzeniu. Aby wyglądało modnie, a przy tym było komfortowe i funkcjonalne, warto zdecydować się na styl nowoczesny. Na co warto zwrócić uwagę przy aranżacji? Zapraszamy do sprawdzeniu!

Nowoczesny styl w kawalerce

Kawalerki to mieszkania mające często po około 25-35 metrów kwadratowych. Zazwyczaj mają jedno pomieszczenie, które pełni jednocześnie rolę salonu i sypialni, lub dwa osobne pomieszczenia. Zamiast osobne kuchni najczęściej mieszkania te mają aneksy kuchenne.

Aby małe mieszkanie było komfortowe, a także ergonomiczne, powinno być ono odpowiednio urządzone. Warto więc poświęcić moment na sprawdzenie różnych pozycji producentów materiałów wykończeniowych i mebli, aby przygotować idealną kompozycję wpisującą się we współczesne trendy aranżacyjne.

Najczęściej do nowoczesnego wnętrza wybiera się proste, jasne meble, także wykończone na wysoki połysk – dzięki temu mogą one również rozświetlić całą przestrzeń, aby wyglądała ona tak efektownie. Małe mieszkania mogą sprawiać klaustrofobiczne wrażenie, dlatego zastosowanie trików powiększających optycznie pokoje ma bardzo duże znaczenie.

W małych metrażach, gdzie jedno pomieszczenie pełni rożne funkcje, doskonałym pomysłem będzie również zamówienie mebli na wymiar. Wtedy nie ma problemów z doborem gotowych mebli, które mogą nie pasować do wnętrza pod kątem swoich rozmiarów. Zabudowa kawalerki na wymiar to idealne dopasowanie co do milimetra.

Urządzenie małego wnętrza z projektantem wnętrz

Gdy samodzielne przygotowanie stylowego, ale małego wnętrza staje się dużym wyzwaniem, warto poszukać pomocy u specjalistów. Dzisiaj nowoczesne wnętrza w wielu wariantach może przygotować projektant, który na zamówienie stworzy kompleksowy projekt przestrzeni – także z elementami wykonanymi na wymiar, na przykład zabudową meblową, wykonaniem systemu oświetleniowego.

Projektant może zapewnić wtedy pełną obsługę, która będzie obejmowała między innymi pobranie wymiarów z wnętrza, zaproponowanie rozwiązań aranżacyjnych pasujących do konkretnej przestrzeni, a także stworzenie rzutów wizualizacji 3D. Dobry projektant zaproponuje atrakcyjne rozwiązania aranżacyjne dla każdej przestrzeni – nawet tej bardzo wymagającej.

Warto zatem pomyśleć o współpracy z projektantem wtedy, gdy celem jest urządzenie małego mieszkania – razem z nim można otrzymać kompleksową pomoc w przyszykowaniu zachwycającego wnętrza o ograniczonym metrażu!