Skip to main content
stół Boże Narodzenie

Jak udekorować stół na Boże Narodzenie? Sprawdź pomysły!

Aby święta Bożego Narodzenia były magiczne, warto pamiętać o dekoracjach wpisujących się w ich klimat. Gdy chcesz przyozdobić stół, zobacz, jakie rodzaje ozdób sprawdzą się wtedy najlepiej!

Jak udekorować stół na Wigilię?

Boże Narodzenie to czas, gdy dekorujemy nasze domy. Wtedy główną ozdobą staje się choinka, ale można również zastosować dopasowane ozdoby na stół, dzięki którym jadalnia lub salon z częścią jadalnianą mogą prezentować się zachwycająco.

Istnieje wiele sposobów, aby przystroić stół na wieczerzę wigilijną i sprawić, by wygląd on pięknie również przed nią i po jej zakończeniu. Gdy zostanie zastosowana odpowiednio dopasowana dekoracja stołu Boże Narodzenie może stać się jeszcze piękniejsze!

Z czego wykonać dekoracje stołów na Boże Narodzenie?

Dekoracja stołu na święta może być przygotowana na kilka sposobów. Zobacz nasze pomysły, wśród których z pewnością znajdziesz inspiracje dla siebie!

1. Stroik na święta

Najprostszym sposobem, aby przygotować dekorację stołu, jest stroik świąteczny. Można zakupić go albo przygotować samodzielnie. W sklepach w okolicy świąt Bożego Narodzenia pojawia się wiele stroików, na przykład wykonanych z gałązek, bombek, świec, które mogą wprowadzić do wnętrza świąteczny klimat.

2. Świeca o świątecznym zapachu

Prostym i praktycznym sposobem na udekorowanie stołu będzie umieszczenie na nim świecy zapachowej, która będzie nawiązywała swoim zapachem do Bożego Narodzenia. Najlepiej umieścić ją na ozdobnej tacy lub podkładce. Można też ustawić przy niej inne ozdoby, na przykład jak figurki świąteczne, gałązki albo szyszki.

3. Wazon ze świątecznym bukietem, gałązkami

Jako dekoracja stołu na święta kapitalnie może też sprawdzić się wazon, w którym znajdzie się ozdobny bukiet albo gałązki. Najlepszym wyborem będą kompozycje z igliwiem, ale można też wybrać te z szyszkami, gałązkami głogu. Na gałązkach można też powiesić małe dekoracje świąteczne.

4. Girlanda z dekoracjami

Podczas wieczerzy wspaniałym pomysłem na dekorację może być girlanda, która będzie rozciągnięta pośrodku stołu, pomiędzy talerzami. Można wykorzystać do tego celu świeże gałązki z igliwiem, ale również kupić gotową, sztuczną girlandę, która posłuży na wiele lat. Do girlandy można też dodać różne dekoracje, na przykład w formie wstążek, szyszek, bombek.

To tylko parę pomysłów na to, jak udekorować stół na Boże Narodzenie. Jeszcze więcej inspiracji można znaleźć już teraz w internecie, gdzie również można zakupić piękne ozdoby na święta!